Izoban šedý 5 kg

Kód: 0060406
Značka: DETECHA
1 158 Kč / ks 957 Kč bez DPH 232 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Barevný syntetický nátěr, určený k venkovnímu užití. Jedná se o voděodolnou nátěrovou hmotu na beton, betonové bazény a vodní jímky.
Izoban není vhodný k aplikacím na plochy nádrží na pitnou vodu a beton, který před nátěrem nelze dostatečně vysušit (např.ve vlhkých nedokonale větratelných místech) . Izoban není odolný proti působení organických ředidel. Odolává olejům a krátkodobě motorové naftě. Snese trvalé tepelné namáhání do 50°C.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití:

Venkovní i vnitřní nátěry betonu. Betonové podlahy (garáže, nebytové prostory, sklepy, dílny, balkóny apod.). Betonové bazény, vodní jímky (atest SZÚ Praha), zdivo, omítky. Ocelové nádrže opatřené základním antikorozním nátěrem (např. Fest Primer, Superkov apod.)

 

Upozornění:

Pochozí za 8 hodin. Napouštění bazénu za 7 dní. Konečné vytvrzení 14 dní až 3 týdny.

 

Příprava podkladu:

Beton musí být savý, případně zdrsněný, ne kletovaný, dobře vyzrálý, suchý (maximální relativní vlhkost podkladu 15%), izolovaný proti spodní vlhkosti. Musí být soudržný (soudržnost betonu v tahu min. 1,5 MPa), zbavený všech nečistot a špatně ulpívajících částic.

V případě pochybností o vhodnosti použití na daný podklad (např. stěrka, starý nátěr) doporučujeme provést zkušební nátěr na menší ploše.

 

Způsob nanášení:

Před použitím je nutné hmotu důkladně rozmíchat a v případě potřeby naředit. Před nátěrem dosud neošetřených betonových ploch doporučujeme provést penetraci naředěným nátěrem v poměru 1 díl Izobanu na 1 díl ředidla S 6005. Na větší plochy doporučujeme

použít materiál jedné výrobní šarže, případně rozdílné šarže smíchat, aby byl zaručen jednotný barevný odstín. Nanáší se štětcem nebo válečkem minimálně ve dvou vrstvách dle savosti podkladu vždy po zaschnutí předchozí vrstvy.

 

Tloušťka celého nátěrového systému musí být po zaschnutí cca 100 µm. Silnější vrstva nátěru dobu zasychání a zrání výrazně prodlužuje, proto je nutné postupovat po tenkých vrstvách.

 

V případě nátěrů ocelových nádrží a sudů doporučujeme povrch předem opatřit základním antikorozním nátěrem (Fest primer a Superkov) a následný nátěr Izobanem provést až po důkladném vytvrdnutí základu nejméně po 48 hodinách.

 

Pracujte v dobře větraném prostředí při teplotě v rozmezí +10 až +25°C. Nepracujte na přímém slunci!

 

Zatěžování

pochozí: 8 hodin, napuštění bazénu: 7 dní, konečné vytvrzení: 14 dní až 3 týdny

 

Upozornění

Barva není určena k nátěrům, které přicházejí do přímého styku s potravinami, krmivy a pitnou vodou a k nátěrům dětského nábytku a hraček.

Nelze nanášet na málo proschlé podklady např. ve vlhkých nedostatečně větratelných prostorách. Nátěr neodolává působení benzínu a organických rozpouštědel.

 

Ředění:

V případě potřeby je možno nátěr naředit ředidlem S 6005.

 

Vydatnost:

Vydatnost nátěrové hmoty je závislá na kvalitě natírané plochy a pohybuje se v rozmezí 6 - 8m2 z 1 kg v jedné vrstvě při průměrné tloušťce suchého filmu 50 µm.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Barvy na podlahu a beton
Barva: šedá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: