Jak na nátěr starého radiátoru?

Vážení zákazníci, topná sezóna se pomalu blíží ke konci a je tedy nejvyšší čas přemýšlet o nátěru starého radiátoru. 

Na začátek je potřeba si uvědomit, že pro dobře provedený nátěr je důležitá i dobrá příprava, tedy očištění a odmaštění. Můžeme použít kvalitní ocelový kartáč, případně odstraňovač starých nátěrů, na odmaštění pak například odmašťovač eternal.

Při nátěrech těles teplovodního topení je potřeba použít speciální barvy k tomu určené, které při vyšších teplotách nežloutnou. V nabídce našeho obchodu naleznete jak vodou ředitelné (ETERNAL na radiátory) tak i rozpouštědlové (Herbol radiator AF) nátěrové hmoty na nátěry topení.

herbol radiator afeternal na radiátory

 

Postup krok za krokem:

1.) Je nutné aby radiátor byl zcela vychladlý. Povrch radiátoru zdrsněte ocelovým kartáčem. Místa, kde se odlupuje starý nátěr, očištěte pomocí brusného papíru nebo brusné houby až na kov. Je možné použít i odtsraňovač starých nátěrů.

2.) Smetáčkem očistěte veškerý zbývající prach a maskovací páskou olepte vše, co by mohlo být při nátěru barvou poškozeno (např. termostatickou hlavici)

3.) Radiátor natřete některou základovou barvou - můžeme použít některé z vodou ředitelných nebo rozpouštědlových základových barev.

4.) Před aplikací vrchní barvy počkáme alespoň 12-24 hodin. Vrchní barvu nanášíme ve dvou vrstvách, přičemž mezi první a druhou vrstvou vyčkáme opět 12-24 hodin (dle teploty a vlhkostí okolí to může být i déle)

5.) nářadí je potřeba umýt buď vodou (u vodouředitelných barev) a nebo ředidlem S6006

RA410