Jak na nátěr starého radiátoru?

Vážení zákazníci, topná sezóna se pomalu blíží ke konci a je tedy nejvyšší čas přemýšlet o nátěru starého radiátoru. 

Na začátek je potřeba si uvědomit, že pro dobře provedený nátěr je důležitá i dobrá příprava, tedy očištění a odmaštění. Můžeme použít kvalitní ocelový kartáč, případně odstraňovač starých nátěrů, na odmaštění pak například odmašťovač eternal.

Při nátěrech těles teplovodního topení je potřeba použít speciální barvy k tomu určené, které při vyšších teplotách nežloutnou. V nabídce našeho obchodu naleznete jak vodou ředitelné (ETERNAL na radiátory) tak i rozpouštědlové (Herbol radiator AF) nátěrové hmoty na nátěry topení.

herbol radiator afeternal na radiátory

 

Postup krok za krokem:

1.) Je nutné aby radiátor byl zcela vychladlý. Povrch radiátoru zdrsněte ocelovým kartáčem. Místa, kde se odlupuje starý nátěr, očištěte pomocí brusného papíru nebo brusné houby až na kov. Je možné použít i odtsraňovač starých nátěrů.

2.) Smetáčkem očistěte veškerý zbývající prach a maskovací páskou olepte vše, co by mohlo být při nátěru barvou poškozeno (např. termostatickou hlavici)

3.) Radiátor natřete některou základovou barvou - můžeme použít některé z vodou ředitelných nebo rozpouštědlových základových barev.

4.) Před aplikací vrchní barvy počkáme alespoň 12-24 hodin. Vrchní barvu nanášíme ve dvou vrstvách, přičemž mezi první a druhou vrstvou vyčkáme opět 12-24 hodin (dle teploty a vlhkostí okolí to může být i déle)

5.) nářadí je potřeba umýt buď vodou (u vodouředitelných barev) a nebo ředidlem S6006

RA410

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení