Topekor ochrana ústředního topení, 500 ml

Kód: 0091445
171 Kč
topekor
171 Kč 132 Kč / ks 109 Kč bez DPH 264 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení

Prostředek proti korozi a usazování vodního kamene v systémech ústředního topení. Objem balení zaručuje dokonalou ochranu systému s objemem do 400 l vody v průběhu minimálně 2 let. Přípravek je vhodný do všech systémů ústředního topení, kde je topným mediem voda, včetně podlahového topení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dávkujeme do oběhového systému na začátku topné sezóny, aby oběhem vody došlo k dokonalému promíchání. Obsah protřepeme a vlijeme do systému topení. Při ochraně starých, silně znečištěných systémů doporučujeme cca po dvou měsících, kdy dojde k rozpuštění největších usazenin, systém vypustit a naplnit s novou dávkou přípravku.

Přípravek se snáší s glykoly ve vodních nezámrzných systémech.

Účinek:
Antikorozní účinky přípravku jsou založeny na vzniku velmi tenkého molekulárního filmu, který zabraňuje přístupu rozpuštěného kyslíku v topném médiu k povrchu stěny topné trubky či teplosměnných ploch. Tento pasivační inhibitor obsahuje také širokopásmový biocid, který tlumí výskyt bakterií a řas v otopném systému. Efekt zabraňující usazování je založen na pomalém chemickém rozpouštění usazenin ve slabě kyselém prostředí (pH 5-6). Vhodná hodnota kyselosti umožňuje použití také v systémech obsahujících Cu/Al prvky. V doporučeném poměru aktivní složky přípravku nenarušují gumová, vitonová či fíbrová těsnění. Přípravek nezvyšuje vodivost topného média ani do něj nezavádí jakékoliv ionty, které by mohly ovlivnit elektrochemickou bilanci soustavy. TOPEKOR je biologicky odbouratelný přípravek. Vypouštění systému ústředního topení do kanalizace nemá škodlivý vliv na životní prostředí.

Odstraněním vodního kamene TOPEKOR podstatně zlepšuje tepelnou účinnost systému a omezením koroze prodlužuje jeho životnost. Funkčnost přípravku v systému ústředního topení se projeví lepší ovladatelností regulačních ventilů a zvýšenou účinností kotle.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: